Pirčių rūšys

Beveik visose kaimo turizmo sodybose galima rasti vieną svarbiausių šių sodybų atributą – pirtį. Tai yra neatsiejama laisvalaikio, atsipalaidavimo dalis. Šioje vietoje dažnai susitinkama su draugais, bendraujama. Tokia susitikimų vieta tapo jau įpročiu ir netgi turi savo pavadinimą – pirties projektai ir kultūra. Nepaisant to, pirtys yra ne tik puikios laisvalaikio praleidimo vietos, tačiau jose atliekamos ir mūsų organizmui naudingos procedūros, tokios kaip kaitinimas, masažai bei kitos. Tačiau dabar aptarsime ne pirtyse atliekamas procedūras, o pakalbėsime apie tai, kokių rūšių pirtys yra populiariausios.

Taigi, pradėkime nuo labiausiai pasaulyje paplitusios garinės pirties projekto. Šios pirtys atsirado Rusijoje ir jos pasižymi labai didele drėgmės koncentracija viduje. Taip pat itin karštu oro, kurio temperatūra gali siekti ir daugiau nei 50 laipsnių. Toks karštis yra išgaunamas pilant vandenį ant įkaitintų akmenų.

Kitos labai populiarios ir daugumoje valstybių paplitusios yra turkiškos pirtys. Ji gan skiriasi nuo prieš tai minėtos rusiškos pirties projektavimo. Pagrindinis ypatumas yra tas, kad turkiškame variante patalpų sienos bei visi suolai yra marmuriniai. Kambaryje žmonės sugula ant karštų marmuro gultų, o jiems gulint yra daromas masažas bei atliekamos kitos procedūros, o jų pabaigoje žmogaus kūnas yra apliejamas šaltu vandeniu. Idealiausia temperatūra yra 40-50 laipsnių.

Saunos – puikiai visiems žinomos pirtys, kurios daugiausiai yra paplitusios skandinavijoje bei baltijos regionuose. Sauna, geriau žinoma kaip suomiška pirtis, nes būtent šioje šalyje ji atsirado bei sparčiai išplito. Kaip ir kitos pirtys, sauna pasižymi karštu bei drėgnu oru. Sauna išsiskiria tuo, kad visos vidaus detalės yra medinės, taip pat ir sienos. Joje nuolat vyrauja šviesaus medžio atspalviai. Gretimoje patalpoje visada yra šalto vandens, į kurį įlipama kelis kart įvairių procedūrų metu, mat staigus temperatūros keitimas gerina kraujo apytaką.

Taigi, kaip jau pastebėjote, visos trys pasaulyje populiariausios pirtys yra kilusios iš Europos, o tiksliau iš Rusijos, Suomijos bei Turkijos. Šiek tiek nusimanantys apie geografiją, tikriausiai atkreipė dėmesį, kad šios šalys yra iš skirtingų Europos regionų, atitinkamai rytų, šiaurės bei pietų. Šiuose regionuose vyrauja skirtingos tradicijos, todėl pirtys taip pat žymiai skiriasi viena nuo kitos. O tai yra išties puiku, nes sau tinkamą išsirinkti bus tikrai nesunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*